Na czym dokładnie polega badanie kamerą termowizyjną?


Na czym dokładnie polega badanie kamerą termowizyjną? Kamera termowizyjna pozwala nam zarejestrować ciepło, które jest emitowane przez obiekty. Wychwytuje dzięki nim fale elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni oraz przekształca je w widoczny dla naszego ludzkiego oka obraz. Ma on kolor barwnych, tęczowych kolorów, które sygnalizuję zimne oraz ciepłe miejsca w budynku. Najcieplejsze obszary to czerwony oraz pomarańczowy. Natomiast zimne to kolory zielony oraz błękit.

Dzięki temu powstaje nam obraz cyfrowy, który może zostać zapisany w formie nagrania lub nawet zdjęcia. Może być nawet wydrukowany! Dzięki nim możemy znaleźć drogi, którymi ciepło może uciekać z domu.
Jeśli dom jest dobrze izolowany, to badanie wykażę różnicę między temperaturami wewnątrz oraz na zewnątrz, a strefa wokół okien, dróg wentylacyjnych i ścian zewnętrznych będą wychłodzone, gdy były niebieskie oraz zielone. Gdy byłby czerwony oraz pomarańczowy to wskaże nam strefy ucieczki powietrza. Wtedy możemy ustalić, które miejsca trzeba uszczelnić i docieplić.

Badanie kamerą termowizyjną poznań! Jakie ceny?
Cena tych usług zależy od kilku czynników, zazwyczaj jednak to cena jest ustalona indywidualnie! Cena badania domu kamerą termowizyjną wraz z raportem dla domu jednorodzinnego o powierzchni do 100 m2, który znajduję się właśnie w Poznaniu to koszt około 350 złotych, jednak dla średniej wielkości mieszkania to 250 złotych.

Wszystkie badania są wykonane w formie elektronicznej.

Badanie kamerą termowizyjną poznań. Jest dużo firm, które oferują badania termowizyjne, które pozwala na przedstawienie różnic temperatur obiektu za pomocą barw na obrazie kamery. Jest to bardzo nowoczesna i dokładna metoda, dzięki którym możemy ocenić miejsce strat naszego ciepła oraz lokalizacje ognisk wilgoci i wycieków z instalacji wodnych.

Podczas wykonania badania są wykonywane zdjęcia, które tworzą dokumentację temperatur obiektu.

Są również wykonywane badania termowizyjne dla przemysłu, badania szaf sterowniczych, urządzeń mechanicznych oraz kabli. Oczywiście ceny są ustalone indywidualnie.

Sprawdź: https://term-os.pl/badania-termowizyjne-poznan/