Sklep z dewocjonaliami


Wiele osób zastanawia się, co można kupić w sklepie z dewocjonaliami.Już sama nazwa wskazuje, że oferta wyżej wspomnianych jest szeroka i dotyczy iście religijnych przedmiotów. Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie. Do nich zaliczą się na przykład modlitewniki, Pismo Święte, Biblia. Modlitewników jest cała masa, począwszy od tego, jaki kolor okładki sobie życzymy, z jakiego wydawnictwa, lub który wymiar nas interesuje. Większa książeczka do nabożeństwa czy mniejsza- z tym nie powinno być problemu w żadnym ze sklepów z dewocjonaliami. Pismo Święte dla praktykującego katolika to też nie jest mało istotna sprawa. Ważne jest wydawnictwo, z którego pochodzi, oprawa okładki, wielkość czcionki, przypisy.
Dla najmłodszych dostępne są nie tylko Biblie i inne książeczki. Prawie każdy sklep z dewocjonaliami oferuje coraz więcej modlitewników dla maluchów, które są ułożone w proste formy modlitw, często pisane wierszem.
Jakakolwiek okazja religijna, chrzest, ślub lub komunia, to okazja do zakupu pamiątek religijnych. Możesz kupić piękną kartkę z życzeniami, ramkę na zdjęcia, srebrne figury przedstawiające patronów i świętych, obrazy.
Jeśli praktykujesz Maryjne nabożeństwa, to różaniec będzie koniecznym artykułem do jego zakupu, czy to dla siebie, czy dla kogoś bliskiego.

Zobacz: ogrody Kraków.